Odporúčame:

Základné údaje


Spoločnosť Ammann sa skladá zo 4 základných častí:
  1. Ammann Systeems
  2. Ammann C.E. Switzerland
  3. Ammann Technology Center
  4. Ammann Machines

Divízia Ammann Systems sa zaoberá výrobou a vývojom asfaltových a betónových závodov. Pre tieto zložité zariadenia tiež vyvíja riadiaci a kontrolný software.
Divízia Ammann Construction Equipment Switzerland je lokálna skupina obsluhujúca švajčiarsky trh s technikou pre cestnú výstavbu.
Divízia Ammann Technology Center podporuje celú skupinu po stránke najmodernejších technológii a technologických procesov. Technologické centrum Ammann vyvinulo systémy sofistikovanej kontroly hutnenia ACE a ACE+, ktoré kontrolujú parametre vibrácie a vyhodnocujú výsledky hutnenia, v prípade ACE+ za pomoci GPS.
Divízia Ammann Machines združuje podniky zaoberajúce sa vývojom a výrobou hutniacej techniky. Výrobné podniky tejto divízie vo Švajčiarskom Langhenthale (malé tandemové valce), v Nemeckých závodoch v Hennefe (ľahká hutniaca technika – vibračné nohy, vibračné platne a vedené valce) a v Metzingene (príkopové valce, malé ťahačové valce a prídavná hutniaca technika).

V minulom roku sa divízia Ammann Machines rozšírila o českého výrobcu ťažkej hutniacej techniky, firmu Stavostroj. Tradičný český výrobca z Nového Města nad Metují doplnil produktovú radu Ammann o ťažkú hutniacu techniku. Výrobkové rady najmodernejších zeminových a asfaltových valcov, rovnako ako osvedčené valce pneumatikové, ucelili radu hutniacej techniky Ammann a utvorili tak, spolu s ostatnými koncernovými strojmi, úplný a najširší sortiment v oblasti hutniacej techniky.